وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

سامانه اخذ گواهینامه تائید صلاحیت ایمنی پیمانکاران سراسر کشور

نظام‌نامه ایمنی در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور مدیرکل بازرسی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان بندر ماهشهر اجرایی شد.

نظام‌نامه ایمنی در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در تاریخ 96/2/24 با حضور مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تبیین و اجرایی شد.

مهندس اصابتی مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: این نظام‌نامه بر اساس دستور سال گذشته وزرای نفت و کار برای پیشگیری از حوادث و ایمن‌سازی محیط کار، آبان‌ماه 95 تدوین شد و به امضای طرفین رسید.

محمد اصابتی افزود: ستاد راهبری این نظام‌نامه نیز در تهران تشکیل شده بود و قرار بر این شد در بُعد عملی و اجرایی کار نیز جلسات توجیهی و فنی برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس امروز جلسه‌ای با مدیران صنعت پتروشیمی در سازمان منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد و این نظام‌نامه مورد بررسی و تشریح قرار گرفت و تذکراتی در این رابطه به صنایع داده شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز در حاشیه این جلسه اظهار کرد: این جلسه به منظور بررسی نظام‌نامه ابلاغی از سوی وزارت‌خانه‌های نفت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در موردHSE در مناطق و محیط‌های صنعتی برگزار شد.

سیدامید شهیدی‌نیا ادامه داد: با استفاده از ظرفیت این مقررات جدید مواردی همچون تأیید صلاحیت پیمانکاران و ارائه آموزش‌های لازم به نیروهای پیمانکار عملیاتی می‌شود و مورد توجه قرار می‌گیرد که این مسأله می‌تواند عامل بسیار مهمی برای پیشگیری از حوادث احتمالی در سطح صنعت باشد.

وی متذکر شد: این موضوع در جلسه امروز بسیار مورد تأکید قرار گرفت و قرار بر این شد با هماهنگی‌های لازم بین دو وزارت‌خانه، شرکت‌هایی که مشمول این نظام‌نامه هستند به ویژه شرکت‌هایی که بر اساس اصل 44 قانون اساسی خصوصی شده‌اند در چهارچوب این نظام‌نامه ملزم به اجرا و رعایت آن شده و برای توانمندسازی نیروهای پیمانکاری اقدام کنندتاریخ ثبت : 1396/02/26
تعداد بازدید : 1322